DSC_0036

2. JOŠT TRAIL

Minulo soboto je v organizaciji ŠD Divji zajci potekal 2. Jošt trail – tekmovanje v gorskem teku po pobočju Jošta in sosednjih hribih. Tekači so morali poleg 10 km razdalje premagati še 800 m vzponov in 350 m spustov, kar ta tek uvršča med težje v Sloveniji. Tako so se na startu zbrali le najbolj odločni in pogumni tekači. Letos jih je bilo 41, med njimi pa kar nekaj zvenečih imen gorskega teka.

V odličnih vremenskih pogojih je bil pričakovano najhitrejši Miran Cvet, z novim rekordom proge 54:38, pri ženskah pa je bila najhitrejša Tina Klinar s časom 1:10:59. V limitnem času dveh ur so s težko progo opravili tudi vsi ostali tekači.

Sledila je še pogostitev udeležencev in organizatorjev na Joštu, za kar je poskrbelo osebje Doma na Joštu, prireditev pa je bila zaključena s podelitvijo medalj in nagrad najboljšim.