Dooolgo vroče poletje

no017-cartoon-sun-02-ar

Vroča avgustovska Zajčkova runda se je dogajala v prijetnem hladu doline Kokre, a kljub temu so jezerski klanci kar dobro ogreli Zajce. FOTO:

Julijska polna luna je že kar nekaj časa za nami, a vseeno nekaj utrinkov s cilja.

Čez hrib v Trento, pa še malo naokrog…

28. 7. se je odvijal že 15. tek na Grintovec. Visoke temperature niso mogle do živega ne tekačem, ne organizatorjem tekme. Kljub močni mednarodni udeležbi tekači na 15. izvedbi Teka na Grintovec niso premagali sedem let starega rekorda Jonathana Wyatta 1:15:43. Visoke temperature so terjale daljše čase. Vremenske razmere je v moški konkurenci času 1:22:14 najhitreje premagal Eritrejec Azerya Teklay (tudi tudi udeleženec Svetovnega prvenstva na Veliko planino v letu 2010, ko je zasedel 2. mesto). Za njim je na vrh pritekel najboljši Slovenec Nejc Kuhar s časom 1:24:09. Kuhar je tako izboljšal lansko tretje mesto. Tretji je v času 1:25:08 vrh Grintovca dosegel Italijan Alex Baldaccini.  Čestitke vsem, ki ste prišli do cilja. V ženski konkurenci je na vrh Grintovca v času 1:40:09 najhitreje pritekla Slovenka Mateja Kosovelj. Sledili sta ji Hrvatica Veronika Jurisić s časom 1:43:57 in lanska zmagovalka Čehinja Iva Milesova s časom 1:47:40. VEČ